Ebben a kategóriában összesen 41 hír található.
Magyarország a közel-keleti helyzetre hivatkozva bejelentette, hogy nem támogatja az Európai Unió legújabb, Oroszország elleni szankciós csomagját. A döntés újabb diplomáciai feszültséget okozhat Brüsszel és Budapest között, és ismét kérdéseket vet fel az uniós szolidaritás és az ukrajnai háború megítélése kapcsán.
Az Európai Emberi Jogi Bíróság elutasította Hadházy Ákos, Szél Bernadett és Szabó Szabolcs beadványát, amelyben a magyar Országgyűlés által kiszabott pénzbüntetések miatt emeltek panaszt. A politikusok szerint a házelnöki szankciók a véleményszabadságuk korlátozását jelentették, a bíróság viszont másként látta: az ítélet szerint a parlamentnek joga van rendet tartani, és ezt a beavatkozást arányosnak és jogszerűnek minősítette.
Egy belső, zártkörű eseményen elhangzott miniszterelnöki megjegyzés váltott ki újabb hullámokat a hazai politikai közéletben. Orbán Viktor – információk szerint – „sunyi komcsiknak” nevezte azokat a személyeket, akik korábban a Fidesz oldalán álltak, ám most más politikai formációkban, például Magyar Péter mozgalmában tűntek fel.
Péntek reggel a Kossuth Rádió „Jó reggelt, Magyarország!” című műsorának vendége volt Orbán Viktor miniszterelnök, aki az ukrán–orosz háború, az Európai Unió bővítési tervei és a magyar külpolitikai álláspont kapcsán is markáns véleményt fogalmazott meg.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a napokban egy interjúban élesen bírálta a magyar miniszterelnököt. Állítása szerint Orbán Viktor „történelmi hibát követ el” az Ukrajnával szembeni politikájával, amelyet szerinte belpolitikai célokra használ. Emellett azt is sérelmezte, hogy a magyar kormányfő kapcsolatot ápol az orosz elnökkel, és úgy véli, ez a stratégia hosszú távon kudarcra van ítélve.
Budapest, 2025. június 11. – Az Országgyűlés június 10-én titkos szavazással Polt Pétert választotta meg az Alkotmánybíróság új elnökének. A döntés értelmében az új elnök 12 éves megbízatást kap a testület vezetésére.
A Válasz Online interjújában Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kemény hangvételű nyilatkozatban bírálta Orbán Viktor Ukrajnához és Oroszországhoz fűződő politikáját. Az ukrán államfő szerint a magyar kormányfő súlyos politikai és történelmi tévedésben van, amikor a háborús konfliktust belpolitikai célokra használja fel.
A közelgő parlamenti ülésnapok egyik napirendi pontja egy választási eljárásokat érintő törvénymódosítás lehet, amely a kampányfinanszírozási kereteket alakítaná át. A javaslat értelmében a kampányidőszakban felhasználható források jelenlegi törvényi felső határát eltörölnék.
2025 júniusában az Európai Bizottság közzétette az éves jogállamisági jelentését, amelyben az uniós tagállamok jogállamisággal kapcsolatos helyzetét értékeli. A jelentés Magyarország esetében négy fő területre összpontosít:
A volt vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romulusz körüli események az elmúlt napokban a hazai közélet egyik legvitatottabb témájává váltak. A kormány és az ellenzék eltérő értelmezései újabb feszültségeket szültek a politikai színtéren.
Budapest évtizedek óta nem állt ilyen súlyos pénzügyi nyomás alatt. A főváros vezetése drámai hangvételű figyelmeztetést adott ki: ha nem történik gyors változás, akár a mindennapi közszolgáltatások is veszélybe kerülhetnek. De mi vezetett idáig? És van-e még visszaút?
2025. június 5-én közös sajtótájékoztatót tartott Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség korábbi vezérkari főnöke, valamint Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. Az esemény célja az volt, hogy reagáljanak azokra a nyilvánosságban megjelent bírálatokra, amelyek Ruszin-Szendi katonai pályafutásának bizonyos külpolitikai állásfoglalásait érintették.