Esti Hírlap – 1897 óta a magyar közélet része
Több mint egy évszázados múlttal tér vissza digitálisan. Az Esti Hírlap naprakész, sokszínű tartalommal és a hagyományos újságírás értékeivel szolgálja az olvasókat – hitelesen, a jelen ritmusában.
A magyar filmgyártás újabb ösztönzést kap: a Nemzeti Filmintézet friss pályázati körben jelentős támogatást nyújt animációs és dokumentumfilmes projekteknek, különös hangsúlyt fektetve a hazai népi kultúra, társadalmi témák és történelmi sorsfordulók feldolgozására.
2025. július 21. – Hétfőn életbe lépett az országos tűzgyújtási tilalom, és a döntés időszerűségét szinte megdöbbentő pontossággal igazolta a hétvégi tűzvész Kerepes határában. A hulladéklerakónál kitört, látványos és veszélyes tűz közel húsz órán át tartotta lázban a környéket és a tűzoltókat. A természet szárazsága és az emberi figyelmetlenség együtt váltak robbanó eleggyé.
Táncművészet – Színházművészet
Időpontok: 2025. Augusztus 4-től 8-ig. /5 alkalom/
Szolnok, 2025. július 21. – Megrázó gyilkosság rázta meg a szolnoki lakosságot a hétvégén: egy férfi saját élettársára támadt rá egy vita során, majd a nő belehalt a bántalmazásba. A tragédia egy sátorban történt a város peremén, ahol a pár hajléktalanként élt.
Kerepes, 2025. július 20. – Ismét tűz ütött ki a Pest vármegyei Kerepes határában található hulladéklerakóban. A lángok szombat dél körül csaptak fel, és gyorsan elharapóztak a több ezer négyzetméteres szeméttengeren. A tűzoltók közel 20 órán át küzdöttek a lángokkal, mire vasárnap reggelre sikerült teljesen eloltani a tüzet.
Miközben Európa a háború árnyékában igyekszik egységesen fellépni Oroszországgal szemben, Szlovákia egy meglepő lépéssel blokkolta az Európai Unió 18. szankciós csomagját. A pozsonyi kormány döntése feszültséget keltett Brüsszelben, és megkérdőjelezte az unió egységét az orosz agresszió kezelésében.
Budapest ismét bebizonyította, hogy nemcsak történelmében és kultúrájában világszínvonalú, hanem a jövő formálásában is aktív szereplő. A főváros ugyanis bekerült a világ 50 leginnovatívabb városa közé a nemzetközi hírű Bloomberg Philanthropies „Mayors Challenge” nevű versenyében, amely az önkormányzati újításokat ismeri el.
Az új Trump és Wall Street Journal ügy kapcsán szeretnénk mindenkit – aki még nem ismeri az Epstein-ügyet – röviden bevezetni abba a több évtizeden át húzódó botrányba, amely egyszerre rázta meg az amerikai igazságszolgáltatást, a politikai elitet és a közvélemény valóságérzékelését.
Az Adriai-tenger egyik legismertebb, és magyar utazók által is kedvelt üdülőhelye, Bol városa a horvátországi Brac szigetén, péntek hajnalban drámai események színhelyévé vált. Tűz ütött ki a település felett húzódó sűrű fenyőerdőben, amelyet a hajnali szél pillanatok alatt kiterjesztett. A csendes nyaralóváros egyszer csak a vörösen izzó tűzgyűrű árnyékába került.
Donald Trump sosem volt az a típus, aki vállat von, ha nyilvánosan támadják. Most azonban nem csupán a szokásos Twitter-válasszal reagál: egy 10 milliárd dolláros keresettel indul hadba az egyik legismertebb amerikai napilap, a Wall Street Journal ellen. A vád komoly: a lap szerint Trump még 2003-ban küldött egy kétértelmű levelet Jeffrey Epsteinnek – Trump szerint azonban ez hazugság, és a tét immár nemcsak a jó hírneve, hanem a sajtószabadság határa is.
Miközben a világ egyre inkább küzd az energiabiztonság, a klímaváltozás és a technológiai átállás kihívásaival, egy korábban félreállított ötlet újra reflektorfénybe került: a kis moduláris atomerőművek, azaz SMR-ek. Kicsik, de nem jelentéktelenek – és egyre többen hisznek abban, hogy ezek az újgenerációs reaktorok lehetnek a jövő energiarendszereinek kulcsai.
Írni veszélyes lett. Nem a szó hagyományos értelmében. Nem arról van szó, hogy valaki rossz kritikát kap, vagy nem olvassák. Hanem arról, hogy egy mondatért, egy gondolatért, egy bejegyzésért éveket lehet kapni – börtönben, táborban, távollétben. És nem a 20. századi Szovjetunióban, hanem most. Ma.