Esti Hírlap – 1897 óta a magyar közélet része
Több mint egy évszázados múlttal tér vissza digitálisan. Az Esti Hírlap naprakész, sokszínű tartalommal és a hagyományos újságírás értékeivel szolgálja az olvasókat – hitelesen, a jelen ritmusában.
2025. június 1-jén új civiltörvény lépett hatályba Szlovákiában, amely jelentős változásokat hoz a nem kormányzati szervezetek (NGO-k) működésében. A szabályozás különösen azokat a szervezeteket érintheti érzékenyen, amelyek külföldről – például Magyarországról – kapnak támogatást.
2014-ben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jelentős összeget – több mint 260 milliárd forintot – juttatott olyan alapítványoknak, amelyek a közgazdasági oktatás és tudomány támogatását tűzték ki célul. A Matolcsy György akkori jegybankelnök nevével fémjelzett kezdeményezés idővel közéleti viták középpontjába került: felmerült a kérdés, miként kezelhet közpénzt egy alapítvány, és milyen szinten ellenőrizhető az így felhasznált vagyon sorsa. Az alapítványok tevékenységét éveken át övező átláthatósági vita és a legújabb számvevőszéki jelentések ismét reflektorfénybe helyezték az ügyet – ezúttal jelentős vagyoni veszteség gyanújával.
2025 első negyedévében a magyar gazdaság teljesítménye elmaradt a várakozásoktól. A bruttó hazai termék (GDP) volumene a nyers adatok szerint stagnált, míg a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok alapján 0,4%-os visszaesést mutatott az előző év azonos időszakához képest. Negyedéves összevetésben a gazdaság teljesítménye 0,2%-kal csökkent.
2025 tavaszán a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) került a figyelem középpontba, miután sajtóinformációk szerint egy, az informatikai szerződésekhez köthető, milliárdos nagyságrendű visszaéléssorozat gyanúja merült fel. Az ügy hatására sor került a vezérigazgató leváltására, és elindult egy átfogó belső vizsgálat is. A történet politikai visszhangot, közgyűlési vitákat és átláthatósági reformokat eredményezett.
Bóna Márk a Sziget egyik kreatív motorja, aki idén teljesen új városrészeket álmodott a fesztiválra. A Buzz és dropYard színpadok mellett gördeszkás félcső, slam poetry, tetoválószalon és nemzetközi fellépők várják a látogatókat egy város a városban élményben.
Táncosként kezdte, ma már a Sziget egyik legszínesebb világának főszereplője. Jenna Jalonen nemcsak művészeket válogat, hanem új élménydimenziókat nyit meg a látogatók előtt – Magic Mirrortól a TEDx-ig, utcaszínháztól az ArtGardenig. Miért mondja, hogy a Sziget egy hatalmas játszótér? És miért fontosabb számára a részvétel, mint a taps? Kulisszák mögötti betekintés a fesztivál művészeti agyába.
Mennyibe kerül idén a Sziget, mikor lesz telt ház, és melyik világsztár volt nehéz falat még a főszervezőnek is? Kádár Tamás, a Sziget első embere exkluzívan mesélt az árakról, a magyar fellépők szerepéről, a sátor-visszaváltás új rendszeréről és arról, miért nem ő dönti el, kik játsszanak a nagyszínpadon. Chappell Roan története pedig könnyen a fesztivál új legendájává válhat…
Hogyan lesz egy tánctársulati szervezőből Európa egyik legmenőbb fesztiváljának nemzetközi booking menedzsere? Csiszár Virág 25 évesen kapta meg a lehetőséget, mára pedig világsztárok sorát hozza el a Szigetre – és gyakran már akkor szerződtet, amikor még csak pár ezren követik a fellépőt.
Készen állsz a kulisszatitkokra, tragédiából született felemelkedésre és a jövő szupersztárjaira? Akkor olvass tovább.
2025 tavaszán magyarok százait érte súlyos pénzügyi kár: ismeretlen elkövetők az MBH Bank ügyfeleinek számláiról emeltek le milliókat, miközben sem a banki rendszer nem omlott össze, sem feltörés nem történt. Hogy lehet ez? A válasz: egyetlen kattintás is elég lehet, ha rossz helyre vezet.