Betöltés…
20.6 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Leállítja a termelést jászberényi gyárában az Electrolux Group

Az Electrolux Group hivatalos oldalán közölte, hogy leállítja a termelést jászberényi gyárában. A 2026. április 22-én megjelent vállalati közlés szerint a jászberényi üzemben beépíthető és szabadon álló hűtőgépek készülnek, a gyárbezárás tervezett időpontja pedig 2026 vége. A tájékoztatás alapján a döntés körülbelül 600 munkatársat érint.

Leállítja a termelést jászberényi gyárában az Electrolux Group

A közölés szerint a termelés leállításáról a vállalati stratégia felülvizsgálatát követően döntöttek. Ennek célja a költséghatékonyság erősítése, valamint a működési rugalmasság növelése a meglévő gyártási kapacitások jobb kihasználásával. A vállalat indoklása szerint a döntést a jelenlegi, kihívásokkal terhelt versenykörnyezet tette szükségessé, amelyet stagnáló piaci kereslet, árnyomás és fokozódó verseny jellemez.

Az oldalon idézték Szentpéteri Ferencet, az Electrolux Magyarország ügyvezető igazgatóját:

“Ez egy rendkívül nehéz döntés, megértjük, hogy ez milyen nehéz helyzetet teremt a munkatársainknak, akik éveken át dolgoztak a gyár és vállalatunk sikereiért. Jelenleg arra összpontosítunk, hogy egy olyan méltányos csomagról tárgyaljunk az Üzemi Tanáccsal és a szakszervezettel közösen, amely ösztönzi a dolgozókat a maradásban és támogatja őket a jövőbeni elhelyezkedésükben”

A vállalat hivatalos tájékoztatása szerint az Electrolux Group együttműködik a helyi hatóságokkal, az érintett szereplőkkel, a kormányhivatallal és a szakszervezettel annak érdekében, hogy támogatást nyújtson valamennyi érintett munkatársnak. A vállalat haladéktalanul felveszi a kapcsolatot a kormányhivatal foglalkoztatási osztályával, és külső szakértő tanácsadót is bevon, hogy segítse a dolgozók mielőbbi munkaerőpiaci elhelyezkedését.

Arról is beszámoltak, hogy a vállalat az illetékes minisztériummal és a helyi önkormányzattal együtt vizsgálja a telephely további hasznosításának lehetőségeit.

A közlésük szerint a vállalat a meglévő gyártókapacitásokra, valamint külső partnerekkel folytatott együttműködésre támaszkodva a jövőben is teljes mértékben ki tudja szolgálni a hűtőgépek iránti keresletet.

A gyár bezárása előreláthatólag nem befolyásolja a szállítási határidőket, és a termékek elérhetősége továbbra is zavartalan marad az ügyfelek és a fogyasztók számára.

A közlésben arra is kitértek, hogy a döntés nem érinti a budapesti iroda értékesítési és marketingtevékenységét.

Olvasható:

,,Az Electrolux Group több mint 100 éve egy jobb életért dolgozik: a világ egyik vezető háztartásigép-gyártó vállalataként újraalkotjuk az ízek, a ruha- és otthonápolás, valamint a jólét élményét. Az Electrolux Group a világ minden pontján milliók számára kíván élvezhetőbb és fenntarthatóbb életet biztosítani. Márkáin keresztül, mint az Electrolux, AEG, és Frigidaire, évente körülbelül 120 országban értékesít a vállalat háztartási készülékeket. 2025-ben az Electrolux Group forgalma 131 milliárd svéd korona volt, az alkalmazottak száma globálisan 39 000 fő.

Electrolux

Forrás: www.electroluxgroup.com

Aktuális

A Vatikán megújította a kiskorúak védelmére kijelölt pápai bizottság alapszabályait

A Vatikán hivatalos tájékoztatása szerint XIV. Leó pápa jóváhagyta...

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten sportrendezvény miatt

Ideiglenes forgalomkorlátozásokra kell készülni Budapesten 2026. június 14-én, vasárnap,...

Esti Rikkancs – 2026. június 14. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Hajrá! Hajrá! Vegyétek, vigyétek! Nézzétek interaktív oldalunkat! Belföld – Változó...

Embolo hidegvérrel bevágta: Svájc VAR-büntetőből vezet Katar ellen

17. perc – GÓL! Katar–Svájc 0–1 Breel Embolo büntetőből megszerezte a vezetést Svájcnak. A tizenegyest VAR után ítélték meg, miután Abunada szabálytalankodott Freulerrel szemben. Svájc élesebben kezdett, Embolo pedig hidegvérrel bevágta.

Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke, új alelnökökkel vág neki a párt a vereség utáni időszaknak

Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének. A párt Budapest...

Pulisic miatt izgulhat Amerika: nagy győzelem, de fájó csere az USA rajtján

Az Egyesült Államok 4–1-re verte Paraguayt, de a győzelem...

USA–Paraguay 4–1: az amerikaiak berúgták az ajtót a hazai vb-n

Az Egyesült Államok erődemonstrációval kezdte a világbajnokságot: 4–1-re verte...

Bulgária fékez: nem küld több fegyvert Ukrajnának az állami készletekből

Bulgária új kormánya leállítja az Ukrajnának szánt újabb fegyversegélyeket...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK