Betöltés…
38.5 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Mi Hazánk: Sulyok Tamás ne írja alá a Meta reklámadójának eltörlését

A Mi Hazánk az államfőhöz fordult a Meta reklámadójának eltörlését is tartalmazó törvény miatt. A párt azt kéri Sulyok Tamás köztársasági elnöktől, hogy ne írja alá a jogszabályt – közölte vasárnap az MTI-vel Novák Előd, a Mi Hazánk frakcióvezető-helyettese.

Mi Hazánk: Sulyok Tamás ne írja alá a Meta reklámadójának eltörlését
Fotó: Facebook Sulyok Tamás

Novák Előd közleménye szerint a kifogásolt, 79 oldalas törvény a veszélyhelyzeti rendeletek törvényi szintre emeléséről szól, és része a Meta reklámadójának eltörlése is. A politikus szerint a javaslatot már az Országgyűlés alakuló ülésén, a házszabálytól való eltéréshez szükséges négyötödös megállapodással fogadta el a Fidesz és a Tisza.

A Mi Hazánk politikusa bírálta az eljárást, mert állítása szerint pártja módosító javaslatáról nem rendeltek el szavazást, és felszólalási lehetőséget sem biztosítottak számukra. Mint fogalmazott, az elmúlt években gyakran érte kritika a Fideszt amiatt, hogy érzékeny törvényeket rövid idő alatt fogadtat el a parlamenttel, de szerinte arra korábban sem volt példa, hogy egy frakció egyetlen percben sem szólhatott hozzá egy törvényjavaslathoz.

Novák Előd azt is kifogásolta, hogy a nyilvánosságot nem tájékoztatták megfelelően, társadalmi vita nem előzte meg a döntést, a 79 oldalas törvényjavaslat pedig csak három órával a szavazás előtt jelent meg a parlament honlapján.

A frakcióvezető-helyettes szerint bár a házszabálytól való négyötödös eltéréssel megtiltották a módosító javaslatok benyújtását, ez nem vonatkozhatott visszamenőlegesen az általa már korábban benyújtott indítványra, amely a reklámadó eltörlését ellenezte. Álláspontja szerint ezért erről érdemben dönteni kellett volna.

Novák Előd úgy véli, az államfőnek lehetősége van visszaküldeni az Országgyűlésnek a szerinte jogszerűtlenül és vita nélkül elfogadott törvényt, amely akár a keddi plenáris ülés napirendjére is kerülhet.

A politikus a reklámadó végleges eltörlését az „ó-Fidesz” és az „új-Fidesznek” nevezett Tisza megállapodása egyik legsúlyosabb részének nevezte. Szerinte a döntés a Big Tech cégek, különösen a Meta érdekeit szolgálja, amit állítása szerint egyedül a Mi Hazánk nem támogat.

Forrás: MTI

Aktuális

A japán szurkolók megint megmutatták, miért figyel rájuk az egész világ

Japán 4–0-ra verte Tunéziát, de a meccs után nemcsak a játékosokról beszéltek: a japán szurkolók ismét összeszedték maguk után a szemetet a stadionban.

Kitiltották Merlint, a vb leghíresebb szurkolóját a stadionból

Merlin, a mexikói mezbe öltöztetett kacsa a világbajnokság egyik váratlan közösségi médiasztárja lett, de a stadionba már nem engedték be.

VB 2026 – 16. nap reggel: Zöld-foki-szigetek csodát írt, Uruguay kihullott, Belgium felrobbant

Zöld-foki-szigetek történelmi továbbjutást ünnepelt, Uruguay szégyenteljesen búcsúzott, Belgium 5–1-gyel robbant be, Egyiptom pedig idegőrlő meccsen ment tovább.

Esti Rikkancs – 2026. június 27. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Címlapon: euróterv, hőség, dráguló taxi, Hormuz-para és egy vb-éjszaka,...

VB 2026: Maignan kivédte Norvégia utolsó esélyét, Franciaország négy góllal vitte el a csoportot

Franciaország 4–1-re verte Norvégiát, hibátlan mérleggel nyerte meg az I csoportot, Maignan pedig a második félidő elején büntetőt védett.

Dembélé világklasszis mesterhármassal fél óra alatt szétszedte Norvégiát a vb-n

Ousmane Dembélé elképesztő első félórát produkált Norvégia ellen: a 7., a 20. és a 32. percben is betalált, Franciaország pedig 3–1-re vezetett az I csoport rangadóján.

VB 2026 élő: Norvégia–Franciaország és Szenegál–Irak percről percre

Élőben követjük percről percre az I csoport két párhuzamos mérkőzését: Franciaország Norvégia ellen, Szenegál pedig Irakkal mérkőzik meg.

Videón ahogy Haaland dél-amerikai akcentussal verte át a szurkolókat

Erling Haaland a vb alatt sem csak a pályán szórakoztat: a norvég sztár déli amerikai akcentussal próbálta elhitetni a szurkolókkal, hogy ő csak a közösségimédia-csapat tagja.

A Karen Gillan rossz buszra szállt a brazil vereség után, és ebből lett a vb egyik legjobb celebvideója

Karen Gillan skót mezben, brazil szurkolók között találta magát a Skócia–Brazília meccs után. A jelenetből könnyed, szerethető vb-pillanat lett.

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK