Betöltés…
24.3 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Három ismert médiaszereplő lesz a TISZA-kormány arca

Magyar Péter a Facebook-oldalán jelentette be, hogy Szondi Vanda, Magyar Éva és Köböl Anita lesz Magyarország kormányának három szóvivője. A miniszterelnök szerint az új kormány partneri viszonyra törekszik a sajtóval, és a tájékoztatást nem kegyességnek, hanem kötelességnek tekinti.

Három ismert médiaszereplő lesz a TISZA-kormány arca
Fotó: Magyar Péter Facebook-oldala

A bejelentés szerint Szondi Vanda, Magyar Éva és Köböl Anita feladata lesz, hogy a kormány döntéseiről tájékoztassák a nyilvánosságot.

A miniszterelnök bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a szabad sajtót nem ellenségnek, hanem a demokrácia egyik legfontosabb garanciájának tekinti. Mint írta, egy kormány akkor szolgálja jól a hazáját, ha nem fél a kérdésektől, nem bújik el az újságírók elől, hanem válaszol nekik.

Magyar Péter szerint az új kormány nem propagandát akar gyártani, hanem tájékoztatni szeretné az embereket. Úgy fogalmazott, hogy a polgárokat nem alattvalóknak, hanem felnőtt, gondolkodó embereknek kell tekinteni.

A bejelentés alapján a TISZA-kormány kommunikációjában változás várható:

a kormány döntéseiről nem a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hanem külön kormányszóvivők fognak beszámolni. Magyar Péter ugyanakkor azt is jelezte, hogy a miniszterelnök és a miniszterek továbbra is válaszolni fognak a sajtó kérdéseire.

Szondi Vanda Mátészalkáról érkezett. Pályáját a Duna Televíziónál kezdte, később tizenkét éven át az RTL Hírigazgatóságán dolgozott. Magyar Péter bejegyzése szerint munkája során többször is konfliktusba került a hatalommal, mert kérdezni mert. Kétgyermekes édesanyaként számára különösen fontos, hogy a gyerekek ne gyűlöletkampányok és félelemkeltő üzenetek között nőjenek fel.

Magyar Éva Nagykanizsáról indult, újságírói pályáját helyi televíziónál kezdte, majd a Magyar Rádió győri szerkesztőségénél és az RTL-nél folytatta. Nyugat-magyarországi tudósítóként, később politikai riporterként hosszú éveken át olyan döntésekről tájékoztatott, amelyek közvetlenül befolyásolták az emberek életét.

Köböl Anita Budapesten született, és közel húsz éve dolgozik műsorvezetőként. Az elmúlt években az ATV csapatában közéleti és aktuálpolitikai témákkal foglalkozott, munkáját pedig 2024-ben a Szóvivők Média Díjával ismerték el. Magyar Péter szerint Köböl Anita is abban hisz, hogy a jó kormányzás meghallgatással, figyelemmel és valódi megoldások keresésével kezdődik.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a három szóvivő újságíróként tanulta meg, mit jelent kérdezni, figyelni, utánajárni és felelősen tájékoztatni. Szerinte ugyanezt az elvet fogják képviselni kormányszóvivőként is: őszintén, felkészülten és tisztességgel.

Magyar Péter bejegyzésében azt írta:

a magyar embereknek joguk van tudni, hogy mit, miért és hogyan tesz a kormányuk. Hozzátette, hogy az embereknek jár az igazság, a tisztelet és a nyílt, egyenes beszéd.

A bejelentés után több hozzászóló is üdvözölte a döntést. A reakciók között többen kiemelték, hogy a három női szóvivő új hangot és másfajta kommunikációs stílust hozhat a kormányzati tájékoztatásba.

Forrás: Magyar Péter Facebook-oldala

Aktuális

Magyar Péter szerint már a héten a védett ár alá mehetnek az üzemanyagárak

Magyar Péter közösségi oldalán hívta fel a figyelmet arra,...

Fontos Kúria-döntés és parlamenti határozatok jelentek meg a Magyar Közlönyben

A Magyar Közlöny 2026. június 15-én megjelent 70. száma...

Egy meccs után robbant Tunézia: kirúgták Lamouchit, Hervé Renard mentené a vb-t

Tunézia egyetlen meccs után leváltotta Sabri Lamouchit, és Hervé...

Esti Rikkancs – 2026. június 17. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Vegyétek, vigyétek,olvassátok! Belföld / közélet Az Állami Számvevőszék elnöke a...

Messi történelmi mesterhármassal robbant be a vb-n: 200. válogatott meccsén beérte Klosét

Lionel Messi a 200. válogatott mérkőzésén mesterhármassal indított, Argentína...

Angliában szétszedték a VAR-döntést: Mbappé büntetője maradt el Szenegál ellen?

Franciaország 3–1-re legyőzte Szenegált, de a meccs egyik legvitatottabb...

Mbappé rekordot döntött, Franciaország a szünet után törte meg Szenegált

Mbappé duplázott és francia rekordot döntött a vb-n: Franciaország 3–1-re legyőzte Szenegált. Az első félidőben még az afrikai csapat volt veszélyesebb, de a szünet után Olise, Barcola és Mbappé eldöntötte a meccset. A 18 éves Ibrahim Mbaye történelmi szenegáli gólt lőtt, de Mbappé azonnal lezárta a hajrát.

Több kormánybiztosi és helyettes államtitkári kinevezés jelent meg a Magyar Közlönyben

Több személyi döntés is megjelent a Magyar Közlöny 2026....

Telefontanú: így segíthetjük a rendőrség munkáját névtelenül

„Hogy a bűn ne maradjon büntetlenül!” – ezzel a...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK