Betöltés…
26.2 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Választás 2026 Orbán Viktor: „Soha nem fogjuk cserben hagyni a szavazóinkat” – nyilatkozat a választás éjszakáján

Orbán Viktor a 2026-os országgyűlési választás estéjén, a Bálna rendezvényközpontban tartott eredményvárón hivatalos nyilatkozatban értékelte az előzetes választási eredményeket, a Fidesz párt vereségét is elismerte.

Választás 2026 Orbán Viktor: „Soha nem fogjuk cserben hagyni a szavazóinkat” – nyilatkozat a választás éjszakáján
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser ÁkosBudapest, 2026. április 12. A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke (k) beszédet mond a Fidesz-KDNP eredményváró rendezvényén az országgyűlési választást követően a Bálna Honvédelmi Központban

A kormányfő szerint a választási eredmények „érthetőek és világosak”, és azt mutatják, hogy a kormányalakítás lehetősége nem a kormánypártokhoz került. Hozzátette: már gratulált a győztes politikai erőnek.

Beszédében kiemelte, hogy a kormánypártok politikusai az eddigi kampány során rendkívül sokat dolgoztak, és szerinte soha korábban nem fordítottak ekkora energiát egyetlen választásra sem. Úgy fogalmazott, ennek eredményeként mintegy 2,5 millió szavazó támogatását szerezték meg.

Orbán Viktor külön köszönetet mondott a határon túli magyar választóknak is, akik szerinte jelentős mértékben hozzájárultak a kormánypártok eredményéhez. Egyúttal azt üzente nekik, hogy a jövőben is számíthatnak a politikai közösség támogatására.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a kormányzás felelősségét és terhét továbbra is vállalják, és céljuk a közösségeik megerősítése. Kijelentette: „”De egy dolgot mindenki tudhat itt, ebben a teremben és az egész országban: mi nem adjuk fel. Soha, soha, soha, de soha nem adjuk fel!„.

Beszédében arra is utalt, hogy a választás végső politikai jelentőségét majd az idő fogja megmutatni, ugyanakkor leszögezte, hogy akár kormányon, akár ellenzékben, továbbra is Magyarország és a nemzet szolgálata marad a céljuk.

Orbán Viktor felidézte az elmúlt több mint három évtized politikai tapasztalatait, és hangsúlyozta, hogy pártja nem adja fel. A választás utáni napok feladatának a „sebek gyógyítását” nevezte, amelyet szerinte a munka folytatása követ.

Zárásként azt mondta: „a Jóisten mindannyiunk fölött, Magyarország mindenek előtt”

majd szokásos üzenetével búcsúzott:

Hajrá Magyarország,
hajrá magyarok!

Aktuális

Sikeresen zajlott az MTTOSZ és a BKV közös nyárindító sportnapja Hévízgyörkön

Idén immár 26. alkalommal rendezték meg Hévízgyörkön azt a...

Vénusz, Jupiter, Merkúr és a Hold: látványos júniusi égboltot ígér a NASA

A hónap első felében bolygók sorakoznak az alkonyati égbolton,...

Orbán Brüsszelbe megy – a Patrióták hívták, és nem is akármikor

Orbán Viktor június 17-én Brüsszelbe utazik, ahol a Patrióták...

Esti Rikkancs – 2026. június 09. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Itt az Esti Hírlap! Friss az Esti Hírlap! Vegyék,...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK