Betöltés…
24.3 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Már 32 gyanúsítottja van az óbudai korrupciós ügynek – az ügyészség szerint több mint 2 milliárd forint kenőpénz mozoghatott

A Központi Nyomozó Főügyészség szerint a gyanú egy önkormányzati ciklusokon és politikai oldalakon átívelő korrupciós hálózatról szól. A mostani akcióban 12 újabb embert gyanúsítottak meg, nyolcan őrizetben vannak.

Már 32 gyanúsítottja van az óbudai korrupciós ügynek – az ügyészség szerint több mint 2 milliárd forint kenőpénz mozoghatott

Újabb fordulatot vett az úgynevezett óbudai korrupciós ügy: a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtöki közlése szerint 12 újabb személyt gyanúsítottak meg, így az eljárásban eddig már 32 ember gyanúsítotti kihallgatása történt meg. Az ügyészség szerint a vesztegetési célból kifizetett pénz összege meghaladja a 2 milliárd forintot, a keddi akcióban pedig több tízmillió forintnyi készpénzt és értékes ingóságokat foglaltak le. 

Újabb politikusok és közéleti szereplők neve került elő az úgynevezett óbudai korrupciós ügyben. A Központi Nyomozó Főügyészség csütörtök reggeli közleménye szerint a korrupciós bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásban 12 újabb személyt gyanúsítottak meg, ezzel az ügyben eddig 32 gyanúsítotti kihallgatás történt.

Az ügyészség kedden nagyszabású, összehangolt csapott le: több helyszínen kutatásokat és lefoglalásokat tartottak, több személyt gyanúsítottként hallgattak ki, a nyomozó ügyészek pedig több tízmilliós nagyságrendben foglaltak le készpénzt és értékes ingóságokat. A nyomozással párhuzamosan vagyon-visszaszerzési eljárás is folyamatban van. 

A megalapozott gyanú lényege szerint egy parkfenntartási munkákat végző, több önkormányzattal szerződéses kapcsolatban álló céget ténylegesen irányító vállalkozó 2011 és 2024 között azért fizethetett rendszeresen önkormányzati vezetőknek, képviselőknek és politikai pozícióban lévő személyeknek, hogy a cégei szerződései megmaradjanak, zavartalanul fussanak, illetve kedvezőbb feltételeket kapjanak. Az ügyészség szerint a vesztegetési célból kifizetett összeg meghaladja a 2 milliárd forintot. 

A közleményben a feltételezett korrupció nem egyetlen politikai oldalhoz vagy önkormányzati ciklushoz kötődött. Az ügyészség megfogalmazása szerint a rendszer „önkormányzati ciklusokon és politikai oldalakon átívelően” működhetett.

A KNYF szerint a vállalkozó kezdetben a budapesti III. kerületi önkormányzatnál Puskás Péter alpolgármesternek fizetett rendszeresen korrupciós pénzt, aki azon Ceglédy Gergő önkormányzati képviselővel osztozott. A közlemény szerint az arány eleinte 70–30 százalék volt, majd az önkormányzat vezetésében történt politikai fordulat után ezt megfordították. 

Az ügyészség állítása szerint Puskás és Ceglédy a parkfenntartási szerződést támadó Szkaliczki Tünde önkormányzati képviselőnek is juttatott a pénzből, hogy a támadásokat befejezze. A KNYF szerint ebben a vállalkozó és Matisz Károly pártigazgató is közreműködött, a vállalkozó pedig Matiszt külön is vesztegette azért, hogy pártjához tartozó más képviselőket befolyásoljon. 

A nyomozás másik része a II. kerületet érinti. Az ügyészség szerint a vállalkozó előbb Láng Zsolt, majd Őrsi Gergely polgármestereknek is rendszeresen juttatott vesztegetési pénzt. A közlemény szerint Lángnak később, polgármestersége után is fizettek kerületi önkormányzati képviselők befolyásolásáért, és Gór Csaba választókerületi elnök neve is szerepel az ügyészségi leírásban. 

A KNYF Molnár Zsolt országgyűlési képviselő: az ügyészség szerint a vállalkozó neki is folyamatosan fizetett korrupciós pénzeket azért, hogy önkormányzati politikusok feletti pártvezetői befolyását érvényesítse. A közlés szerint Molnár több esetben kapcsolataira, illetve a pénzek állítólagos továbbosztására hivatkozott. 

Az ügyészség
  • 12 újabb személyt gyanúsítottak meg az óbudai korrupciós ügyben.
  • Az eljárásban eddig összesen 32 gyanúsítotti kihallgatás történt.
  • Az ügyészség szerint a vesztegetési célból kifizetett pénz összege meghaladhatja a 2 milliárd forintot.
  • A nyomozók több tízmillió forintnyi készpénzt és értékes ingóságokat foglaltak le.
  • A gyanú szerint az ügy önkormányzati ciklusokon és politikai oldalakon átívelő korrupciós hálózatról szól.
  • Nyolc gyanúsított őrizetben van, az ügyészség indítványozta a letartóztatásukat.

Az ügynek másik szála: az ügyészség szerint ugyanennek a vállalkozónak a segítségével egy közétkeztetési szolgáltatást végző cégcsoport tulajdonosa és ügyvezetője is vesztegethette a korábban megjelölt önkormányzati vezetőket a szerződések biztosítása érdekében. A közlemény szerint a cégcsoport képviselője Kőhegyi István pécsi vezető politikusnak is juttathatott pénzt Molnár Zsolton keresztül. 

A napokban kihallgatott gyanúsítottak közül nyolcan őrizetben vannak, letartóztatásukat az ügyészség indítványozta. A kényszerintézkedésekről a bíróság mai napon dönt. A KNYF azt is közölte: a most kihallgatott többi gyanúsított az ügyészség szerint a vesztegetéshez szükséges pénzek biztosításában segédkezett. 

Aktuális

Magyar Péter szerint már a héten a védett ár alá mehetnek az üzemanyagárak

Magyar Péter közösségi oldalán hívta fel a figyelmet arra,...

Fontos Kúria-döntés és parlamenti határozatok jelentek meg a Magyar Közlönyben

A Magyar Közlöny 2026. június 15-én megjelent 70. száma...

Egy meccs után robbant Tunézia: kirúgták Lamouchit, Hervé Renard mentené a vb-t

Tunézia egyetlen meccs után leváltotta Sabri Lamouchit, és Hervé...

Esti Rikkancs – 2026. június 17. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Vegyétek, vigyétek,olvassátok! Belföld / közélet Az Állami Számvevőszék elnöke a...

Messi történelmi mesterhármassal robbant be a vb-n: 200. válogatott meccsén beérte Klosét

Lionel Messi a 200. válogatott mérkőzésén mesterhármassal indított, Argentína...

Angliában szétszedték a VAR-döntést: Mbappé büntetője maradt el Szenegál ellen?

Franciaország 3–1-re legyőzte Szenegált, de a meccs egyik legvitatottabb...

Mbappé rekordot döntött, Franciaország a szünet után törte meg Szenegált

Mbappé duplázott és francia rekordot döntött a vb-n: Franciaország 3–1-re legyőzte Szenegált. Az első félidőben még az afrikai csapat volt veszélyesebb, de a szünet után Olise, Barcola és Mbappé eldöntötte a meccset. A 18 éves Ibrahim Mbaye történelmi szenegáli gólt lőtt, de Mbappé azonnal lezárta a hajrát.

Több kormánybiztosi és helyettes államtitkári kinevezés jelent meg a Magyar Közlönyben

Több személyi döntés is megjelent a Magyar Közlöny 2026....

Telefontanú: így segíthetjük a rendőrség munkáját névtelenül

„Hogy a bűn ne maradjon büntetlenül!” – ezzel a...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK