Betöltés…
28.6 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Három ismert médiaszereplő lesz a TISZA-kormány arca

Magyar Péter a Facebook-oldalán jelentette be, hogy Szondi Vanda, Magyar Éva és Köböl Anita lesz Magyarország kormányának három szóvivője. A miniszterelnök szerint az új kormány partneri viszonyra törekszik a sajtóval, és a tájékoztatást nem kegyességnek, hanem kötelességnek tekinti.

Három ismert médiaszereplő lesz a TISZA-kormány arca
Fotó: Magyar Péter Facebook-oldala

A bejelentés szerint Szondi Vanda, Magyar Éva és Köböl Anita feladata lesz, hogy a kormány döntéseiről tájékoztassák a nyilvánosságot.

A miniszterelnök bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a szabad sajtót nem ellenségnek, hanem a demokrácia egyik legfontosabb garanciájának tekinti. Mint írta, egy kormány akkor szolgálja jól a hazáját, ha nem fél a kérdésektől, nem bújik el az újságírók elől, hanem válaszol nekik.

Magyar Péter szerint az új kormány nem propagandát akar gyártani, hanem tájékoztatni szeretné az embereket. Úgy fogalmazott, hogy a polgárokat nem alattvalóknak, hanem felnőtt, gondolkodó embereknek kell tekinteni.

A bejelentés alapján a TISZA-kormány kommunikációjában változás várható:

a kormány döntéseiről nem a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hanem külön kormányszóvivők fognak beszámolni. Magyar Péter ugyanakkor azt is jelezte, hogy a miniszterelnök és a miniszterek továbbra is válaszolni fognak a sajtó kérdéseire.

Szondi Vanda Mátészalkáról érkezett. Pályáját a Duna Televíziónál kezdte, később tizenkét éven át az RTL Hírigazgatóságán dolgozott. Magyar Péter bejegyzése szerint munkája során többször is konfliktusba került a hatalommal, mert kérdezni mert. Kétgyermekes édesanyaként számára különösen fontos, hogy a gyerekek ne gyűlöletkampányok és félelemkeltő üzenetek között nőjenek fel.

Magyar Éva Nagykanizsáról indult, újságírói pályáját helyi televíziónál kezdte, majd a Magyar Rádió győri szerkesztőségénél és az RTL-nél folytatta. Nyugat-magyarországi tudósítóként, később politikai riporterként hosszú éveken át olyan döntésekről tájékoztatott, amelyek közvetlenül befolyásolták az emberek életét.

Köböl Anita Budapesten született, és közel húsz éve dolgozik műsorvezetőként. Az elmúlt években az ATV csapatában közéleti és aktuálpolitikai témákkal foglalkozott, munkáját pedig 2024-ben a Szóvivők Média Díjával ismerték el. Magyar Péter szerint Köböl Anita is abban hisz, hogy a jó kormányzás meghallgatással, figyelemmel és valódi megoldások keresésével kezdődik.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a három szóvivő újságíróként tanulta meg, mit jelent kérdezni, figyelni, utánajárni és felelősen tájékoztatni. Szerinte ugyanezt az elvet fogják képviselni kormányszóvivőként is: őszintén, felkészülten és tisztességgel.

Magyar Péter bejegyzésében azt írta:

a magyar embereknek joguk van tudni, hogy mit, miért és hogyan tesz a kormányuk. Hozzátette, hogy az embereknek jár az igazság, a tisztelet és a nyílt, egyenes beszéd.

A bejelentés után több hozzászóló is üdvözölte a döntést. A reakciók között többen kiemelték, hogy a három női szóvivő új hangot és másfajta kommunikációs stílust hozhat a kormányzati tájékoztatásba.

Forrás: Magyar Péter Facebook-oldala

Aktuális

VB 2026 – 16. nap reggel: Zöld-foki-szigetek csodát írt, Uruguay kihullott, Belgium felrobbant

Zöld-foki-szigetek történelmi továbbjutást ünnepelt, Uruguay szégyenteljesen búcsúzott, Belgium 5–1-gyel robbant be, Egyiptom pedig idegőrlő meccsen ment tovább.

Esti Rikkancs – 2026. június 27. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Címlapon: euróterv, hőség, dráguló taxi, Hormuz-para és egy vb-éjszaka,...

VB 2026: Maignan kivédte Norvégia utolsó esélyét, Franciaország négy góllal vitte el a csoportot

Franciaország 4–1-re verte Norvégiát, hibátlan mérleggel nyerte meg az I csoportot, Maignan pedig a második félidő elején büntetőt védett.

Dembélé világklasszis mesterhármassal fél óra alatt szétszedte Norvégiát a vb-n

Ousmane Dembélé elképesztő első félórát produkált Norvégia ellen: a 7., a 20. és a 32. percben is betalált, Franciaország pedig 3–1-re vezetett az I csoport rangadóján.

VB 2026 élő: Norvégia–Franciaország és Szenegál–Irak percről percre

Élőben követjük percről percre az I csoport két párhuzamos mérkőzését: Franciaország Norvégia ellen, Szenegál pedig Irakkal mérkőzik meg.

Videón ahogy Haaland dél-amerikai akcentussal verte át a szurkolókat

Erling Haaland a vb alatt sem csak a pályán szórakoztat: a norvég sztár déli amerikai akcentussal próbálta elhitetni a szurkolókkal, hogy ő csak a közösségimédia-csapat tagja.

A Karen Gillan rossz buszra szállt a brazil vereség után, és ebből lett a vb egyik legjobb celebvideója

Karen Gillan skót mezben, brazil szurkolók között találta magát a Skócia–Brazília meccs után. A jelenetből könnyed, szerethető vb-pillanat lett.

Messi és az edző, aki elindította őt a vb-n – megható videó

A világbajnokságok idején nemcsak az aktuális gólok és továbbjutási...

Nekrológ Merk László táncművészről

Csendes, halk szavú, mégis kivételes tehetségű művész volt Merk...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK