Kedden a Sándor-palotában hivatalosan is átvették kinevezési okmányaikat a TISZA-kormány miniszterei. Az eseményt Magyar Péter YouTube-csatornáján is követni lehetett, a közvetítés a kormánymegalakulási folyamatot és a miniszterek kinevezését mutatta be.

A ceremónia előtt már Magyar Péter korábban azt írta:
„A TISZA-kormány tagjai sem a kinevezésük átvételekor, sem az eskütételüket követően nem kérnek a báb köztársasági elnök gratulációjából és a közös fotó lehetőségéből.”
Magyar Péter és Sulyok Tamás együtt vonult be a Sándor-palota dísztermébe, ahol a miniszterek sorban átvették kinevezési okmányaikat. A kinevezési okiratokat Sulyok Tamás köztársasági elnök adta át, de a megszokott államfői közös fotó azonban elmaradt, illetve csak részben valósult meg: az első miniszter esetében még készült közös kép, ezt követően Sulyok Tamás már nem szerepel a fotókon.

MTI/Koszticsák Szilárd
Magyar Péter a Karmelita kolostorból közvetített videójában korábban jelezte, hogy az államfővel nem kívánnak közös fotót.
„Megkértük nyomatékosan a köztársasági elnököt, hogy ne akarjon közös fotókat készíteni a Tisza-kormány minisztereivel. Remélem, hogy ő ezt tiszteletben tartja. Minek erre az egy hétre, nem akarjuk leretusálni utána a képről”
– fogalmazott a kormányfő.
A miniszterek közül többen családtagjaikkal érkeztek a kinevezési ceremóniára. Volt, aki feleségével, más családtagjaival jelent meg a Sándor-palotában, ezzel személyesebb hangulatot adva a hivatalos állami eseménynek.
A közösségi oldalakon több személyes hangvételű bejegyzés is megjelent. Kapitány István a kinevezés előtt azt írta: „A feleségemmel érkezem a Sándor-palotába. Ma hivatalosan is megkapom a miniszteri kinevezésemet. Nincs nagyobb megtiszteltetés annál, mint a hazámat szolgálni. Köszönöm a bizalmat!”
Gajdos László szintén családi pillanatként írta le a kinevezést. Közösségi oldalán bejegyzésében úgy fogalmazott: „Ma hivatalosan is átveszem a miniszteri kinevezésemet”, és jelezte, hogy feleségével és lányával várja az ünnepélyes eseményt.
Pósfai Gábor a miniszteri kinevezés támogatása után köszönte meg a bizalmat. Közösségi oldalán írt bejegyzése szerint a meghallgatások végén „támogatták a miniszteri kinevezésemet”, majd hozzátette: „Köszönöm mindenki támogatását.”
Forrás: Magyar Péter élő videóbejelentkezése / Karmelita-bejárás l sajtóbeszámolók l Facebook
