
2026 június 23.-án folytatódott Magyar Péter és Toroczkai László újabb parlamenti szócsatás adok-kapokja. A parlamenti vita Toroczkai László napirend előtti felszólalásával indult, amelyben Kapitány Istvánt és Kármán Andrást is bírálta. Magyar Péter erre válaszolt élesen, szerinte Toroczkai felszólalása személyeskedő és méltatlan volt. A szócsata a posztokban is folytatódott.
Magyar Péter erre éles hangú politikai üzenetben reagált, szerinte:
Magyar úgy fogalmazott: Toroczkai Lászlót láthatóan érzékenyen érintette a válasza, majd a Parlamentben szerinte sértő, kocsmai stílusú megjegyzésekkel vágott vissza. A miniszterelnök szerint a Mi Hazánk elnöke és pártja egyre inkább a Fidesz politikai kommunikációját ismétli, miközben gyűlöletkeltéssel, gyalázkodással és propagandaszövegek átvételével próbál politikai teret nyerni.
A miniszterelnök külön kitért Kapitány Istvánra is, akit a világon legmagasabbra jutó magyar üzletemberek egyikeként említett. Magyar szerint visszás, amikor Toroczkai olyan üzletembert próbál kioktatni, aki nemzetközi szinten is kiemelkedő karriert futott be.
Toroczkai László sem hagyta annyiban. A Mi Hazánk elnöke azt állította: Magyar Péter már az ülésteremben is folyamatosan mutogatott, odaszólogatott neki, gúnyolódott rajta, és elsőként ő vetette oda neki, hogy „bohóc”. Toroczkai szerint Magyar hosszasan személyeskedett, többek között azzal támadta, hogy soha nem volt rendes munkahelye. Toroczkai erre keményen visszalőtt. Azt írta:
A Mi Hazánk elnöke úgy fogalmazott: Magyar a „budai úrifiú magas lováról” beszél, diplomákkal és brüsszeli évekkel példálózik, miközben szerinte lenézi azokat, akik nem ebből a közegből érkeztek. Toroczkai saját hátterét állította szembe ezzel: lakótelepi, nyolcadik kerületi, majd tanyasi gyerekként írta le magát, aki nem pezsgős vitorlázásokban és VIP-szektorokban gondolkodik, hanem a B-közép világát ismeri.
Magyar Péter tegnap és ma is folyamatosan mutogatott, odaszólogatott nekem az ülésteremben. Mindezt a képernyőkön keresztül általában nem lehet látni, hallani. Szokása szerint gúnyolódott, és először ma ő vetette oda nekem, hogy "bohóc".
— Toroczkai László (@ToroczkaiLaszlo) June 23, 2026
Majd hosszasan személyeskedett, többek… pic.twitter.com/0Bxp9bPWtl
A két politikus egymást vádolja személyeskedéssel, lenézéssel és politikai színjátékkal, egymás hátterét, stílusát és hitelességét támadják. Toroczkai végül népi keménységgel zárta a saját magyarázatát: „amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten”.
