Fábián Bettina nem állt le: a 10 kilométeres ezüst után sprintben is dobogóra úszott Setúbalban
Fábián Bettina két ezüsttel, Mihályvári-Farkas Viktória bronzéremmel zárta a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának setúbali állomását. A magyar versenyző szombaton 10 kilométeren lett második, vasárnap pedig a 3 kilométeres kieséses sprintben is dobogóra állt.
A portugáliai hétvége már szombaton nagy magyar sikert hozott: a női 10 kilométeres versenyben Fábián Bettina ezüstérmet, Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert. A győzelmet az ausztrál Moesha Johnson szerezte meg, Fábián mindössze 1.20 másodperccel, Mihályvári-Farkas 3.80 másodperccel maradt el tőle.
A másnapi 3 kilométeres kieséses versenyben Fábián újra döntőbe jutott, és ismét csak Johnson tudta megelőzni. A magyar úszó az első, 1500 méteres szakaszt megnyerte, az 1000 méteres kör után harmadikként jutott tovább, majd az 500 méteres fináléban másodikként csapott célba.

A hétvége így Fábián Bettináról is szólt: két nap, két versenyszám, két ezüstérem. Ráadásul erős mezőnyben, a világkupa-sorozatot uraló Johnson mögött, aki Setúbalban is verhetetlen maradt. A 10 kilométeres ezüst után a nemzetközi szövetségnek arról beszélt, hogy az előző idény sérülése után fokozatosan építi vissza magát, de közben most is a legjobbak közé akar tartozni:
Lépésről lépésre próbálok haladni. Lehet, hogy jövőre még jobb leszek, hiszen még nagyon fiatal vagyok. Van még időm, de ez nem akadályoz meg abban, hogy már most is a legjobb akarjak lenni.
Bettina Setúbalban nemcsak visszatért a nemzetközi élmezőnybe, hanem két különböző távon is bizonyította, hogy a hajrákban, a taktikában és a kemény nyíltvízi körülmények között is a csúcsra tud jutni.
Mihályvári-Farkas Viktória szombati bronza szintén csodálatos magyar eredmény. A medencéből érkező, de nyíltvízen egyre erősebb versenyző a 10 kilométeres olimpiai távon állt dobogóra, ezzel ő is megmutatta, hogy a magyar női nyíltvízi úszásban a nemzetközi megmérettetéseken is megálljuk a helyünket.
Nagyon szeretek nyílt vízben úszni és versenyezni. Azt hiszem, ez valójában jobb nekem, de a medencét is szeretem.
A férfiaknál Betlehem Dávid szombaton megnyerte a 10 kilométert, ezzel aranyérmet hozott hazánknak, és a világkupa összetett pontversenyét is. Vasárnap pedig a 3 kilométeres kieséses sprintben negyedik lett. A férfi sprintet a német Oliver Klemet nyerte, Betlehem a dobogóról ezúttal centikkel maradt le.
Eredmények, női 10 km:
- Moesha Johnson / Ausztrália – 2:08:12.10
- Fábián Bettina / Magyarország – 2:08:13.30
- Mihályvári-Farkas Viktória / Magyarország – 2:08:15.90
Eredmények, női 3 km kieséses sprint:
- Moesha Johnson / Ausztrália – 4:38.20
- Fábián Bettina / Magyarország – 4:43.00
- Ichika Kajimoto / Japán – 4:43.80
Eredmények, férfi 3 km kieséses sprint:
- Oliver Klemet / Németország – 4:15.30
- Gregorio Paltrinieri / Olaszország – 4:19.50
- Marc-Antoine Olivier / Franciaország – 4:22.50
- Betlehem Dávid / Magyarország – 4:22.90
