Betöltés…
26.2 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Tragédia Óbudán: fiatal ELTE-hallgatót gyászol az egyetemi közösség

Tragédia Óbudán: fiatal ELTE-hallgatót gyászol az egyetemi közösség
Burning candles on black background, shot with shallow depth of field Fotó: Pexels

Megrendítő tragédia történt május 9-én este Óbudán: az Angyalföldről 19:28-kor Esztergomba elindult Z72-es vonat Óbuda állomáson elütött egy embert. A balesetben érintett szerelvény nem közlekedett tovább, utasai egy későbbi vonattal folytathatták útjukat.

A tragédia áldozata a fiatal ELTE-hallgató, Füzi Réka volt, akitől az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzata is mély fájdalommal búcsúzott. A megemlékezés szerint Réka 2003-ban született Budapesten, 2023-ban nyert felvételt az ELTE Természettudományi Kar környezettan szakára, és hamar aktív szereplője lett az egyetemi közösségi életnek.

Réka nemcsak tanulmányaiban, hanem a hallgatói érdekképviseletben is elhivatottan dolgozott. Bekapcsolódott az ELTE TTK Hallgatói Önkormányzatának munkájába, majd a Kollégiumi Hallgatói Önkormányzat Ellenőrző Bizottságában is szerepet vállalt. Később a testület elnökévé választották, 2026. május 5-én pedig az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzat elnöke lett. Az egyetemi közösség szerint munkáját lelkiismeretesen, odaadással és nagy felelősségtudattal végezte.

A fiatal lányt szerelme is szívszorító sorokkal búcsúztatta közösségi oldalán. Bejegyzésében arról írt, hogy Réka adott értelmet és célt az életének, vele képzelte el a jövőt, az utazásokat, az egyetem befejezését, a családalapítást és a közös élet minden nagy állomását.

A gyászoló férfi felidézte utolsó beszélgetésüket is:

Réka éppen hazafelé tartott, telefonon mesélt neki a napjáról, amikor a beszélgetést egy vonatkürt szakította félbe.

Az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzata közleményében úgy fogalmazott, Réka személye és munkássága példamutató marad mindazok számára, akik ismerték és együtt dolgozhattak vele. Emlékére 2026. május 19-én közös megemlékezést tartanak a Lágymányosi Campus Gömb Aulájában.

A tragédia kapcsán fontos hangsúlyozni: a baleset pontos körülményeit az illetékesek vizsgálják, ezért felelősöket keresni nem szabad.

Ugyanakkor Réka halála fájdalmas emlékeztető lehet minden fiatal és közlekedő számára arra, hogy vasútállomásokon, peronok közelében és közúti közlekedés közben különösen nagy figyelemre van szükség. A telefon és a fülhallgató használata ilyenkor könnyen elvonhatja a figyelmet a környezet hangjairól és jelzéseiről, ezért ajánlatos ezeket fokozott óvatossággal használni. Egyetlen üzenet, hívás vagy zene sem lehet fontosabb az életnél.

Hivatalos források:
MÁV-csoport / MÁVINFORM: „Baleset miatti változás egy Z72-es vonatnál”
Esti Hírlap

Aktuális

Sikeresen zajlott az MTTOSZ és a BKV közös nyárindító sportnapja Hévízgyörkön

Idén immár 26. alkalommal rendezték meg Hévízgyörkön azt a...

Vénusz, Jupiter, Merkúr és a Hold: látványos júniusi égboltot ígér a NASA

A hónap első felében bolygók sorakoznak az alkonyati égbolton,...

Orbán Brüsszelbe megy – a Patrióták hívták, és nem is akármikor

Orbán Viktor június 17-én Brüsszelbe utazik, ahol a Patrióták...

Esti Rikkancs – 2026. június 09. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Itt az Esti Hírlap! Friss az Esti Hírlap! Vegyék,...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK