Budapest — Nem maradt válasz nélkül Magyar Péter nagykanizsai bejelentéssorozata: a miniszterelnök politikai igazgatója, Orbán Balázs vasárnapi bejegyzésében éles kritikával illette a TISZA Párt vezetőjét. Szerinte a TISZA-kongresszus nem programot, hanem egyfajta politikai performanszt mutatott be, amely mögött nem húzódik valódi szakmai tartalom, csak személyes ambíció.
“Se jelöltek, se program, félig üres terem”
Orbán Balázs szerint a TISZA Párt kongresszusa nélkülözte azokat az elemeket, amelyek egy komolyan vehető politikai alternatívát jellemeznek. Azt írta: „nem volt programismertetés, nem voltak jelöltek, még a terem is félig üres volt”. Véleménye szerint ez arra utal, hogy Magyar Péter nem egy országot akar vezetni, hanem a hatalmat akarja megszerezni – bármi áron.
A miniszterelnök tanácsadója szerint a kongresszus inkább egy „politikai színház” volt, ahol látványelemek és szlogenek domináltak, de ezek mögött szerinte nem állt megalapozott szakpolitikai terv.
“Csak pózolás és kommunikáció” – korábbi tapasztalatokra utalva
Orbán Balázs személyes emlékeit is felelevenítette, azt állítva, hogy korábban Magyar Péter tanácsot kért tőle, hogyan lehetne hatásosabban kommunikálni. A politikai igazgató szerint akkoriban is az volt Magyar célja, hogy „olyan stílust mutasson, amit kajál a közönség”.
Orbán ezek alapján úgy véli, hogy a TISZA Párt inkább a politikai látszatra épít, semmint mély társadalmi vízióra. Kiemelte, hogy a mostani szereplés is inkább kommunikációs bravúr, mint valós kormányzati alternatíva.
Bírálta a TISZA konkrét javaslatait is
A kormány politikai igazgatója külön kitért arra, hogy a TISZA Párt tervei a felsőoktatás visszaállamosítására vagy a tehetséggondozó rendszerek lebontására inkább rombolás, mint előrelépés. Kifogásolta, hogy Magyar Péter “lesöpri az eddig működő struktúrákat”, és nem kínál helyettük kiszámítható, finanszírozható megoldásokat.
Politikai összegzés: hatalmi show helyett kormányzóképesség
Orbán Balázs végül azzal zárta értékelését, hogy Magyar Péternek nem a magyar társadalom jövője számít, hanem saját politikai útja. Szerinte nem egy program van a háttérben, hanem egy egyéni hatalomtechnikai konstrukció, amely jelenleg sok figyelmet kap, de kevés megoldást kínál.
Két világ, két vízió: élesedik a politikai frontvonal
Miközben Magyar Péter a társadalmi igazságtétel és a kilakoltatások felfüggesztésének ígéretével lép fel, addig a Fidesz politikai háttérembere kommunikációs lufinak tartja a teljes TISZA-mozgalmat. A kérdés az, hogy a választók melyik narratívát fogadják el: a radikális változtatásra vágyókét, vagy a stabilitást ígérő kormányoldalét.
A kampány ezzel a nyilatkozattal egyértelműen belépett a személyes üzengetések időszakába — és várhatóan a hangnem még tovább fog éleződni.