Betöltés…
25.2 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Tűzeset a MOL finomítónál – Orbán Viktor nyugtató nyilatkozata

Tűz ütött ki a MOL százhalombattai finomítójában 2025. október 20-án éjszaka. A lángokat sikerült elfojtani, sérültről nincs információ. A kormány a lakosság biztonságát hangsúlyozza, a tűz okát vizsgálják.

Múlt éjjel tűz ütött ki a MOL százhalombattai finomítójában 2025.10.20.. A lángokat hajnalra sikerült megfékezni, a katasztrófavédelem tájékoztatása szerint személyi sérülésről nem érkezett jelentés. A tűz az üzem egyik feldolgozó egységében keletkezett, de nem terjedt tovább a finomító más részeire.

A vállalat közleményben tudatta, hogy a finomító többi üzeme zavartalanul működik, és a termelés folytatása már előkészületben van. A tűzeset okait szakértők vizsgálják, de előzetes információk szerint technikai meghibásodás okozhatta a lángokat.

 

Orbán Viktor miniszterelnök nyilatkozatában megnyugtatta a lakosságot: „A gyors beavatkozásnak köszönhetően a helyzetet sikerült ellenőrzés alá vonni, veszélyes anyag nem került a levegőbe, a dolgozók biztonságban vannak.” Hozzátette, hogy a kormány figyelemmel kíséri a vizsgálatot, és minden segítséget megad a hatóságoknak.

A MOL szóvivője elmondta, hogy az eset során nem történt környezetszennyezés, és a biztonsági protokollok megfelelően működtek. A vállalat köszönetet mondott a tűzoltóknak és a helyszínen dolgozó szakembereknek a gyors és hatékony beavatkozásért.

 

A százhalombattai finomító Magyarország legnagyobb olajipari létesítménye, amely kulcsszerepet játszik az ország energiaellátásában. Az ilyen események mindig kiemelt figyelmet kapnak, hiszen a finomító működése stratégiai jelentőségű az ország gazdaságára nézve.

A vizsgálat várhatóan napokon belül lezárul, addig az érintett egység leállítva marad. A MOL közölte, hogy a tűzeset semmilyen hatással nincs az üzemanyag-ellátásra.

A kép csak szemléltető jellegű.

Aktuális

VB 2026: Maignan kivédte Norvégia utolsó esélyét, Franciaország négy góllal vitte el a csoportot

Franciaország 4–1-re verte Norvégiát, hibátlan mérleggel nyerte meg az I csoportot, Maignan pedig a második félidő elején büntetőt védett.

VB 2026: Szenegál kiütötte Irakot, öt góllal tartotta életben a továbbjutási reményeit

VB 2026 I csoportjában Szenegál 5–0-ra legyőzte Irakot a...

Dembélé világklasszis mesterhármassal fél óra alatt szétszedte Norvégiát a vb-n

Ousmane Dembélé elképesztő első félórát produkált Norvégia ellen: a 7., a 20. és a 32. percben is betalált, Franciaország pedig 3–1-re vezetett az I csoport rangadóján.

VB 2026 élő: Norvégia–Franciaország és Szenegál–Irak percről percre

Élőben követjük percről percre az I csoport két párhuzamos mérkőzését: Franciaország Norvégia ellen, Szenegál pedig Irakkal mérkőzik meg.

Videón ahogy Haaland dél-amerikai akcentussal verte át a szurkolókat

Erling Haaland a vb alatt sem csak a pályán szórakoztat: a norvég sztár déli amerikai akcentussal próbálta elhitetni a szurkolókkal, hogy ő csak a közösségimédia-csapat tagja.

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK