Betöltés…
39.2 C
Budapest
Múltidéző archívum | Megyei Esti Hírlapok | Programajánló

Magyar Péter: „Büszke vagyok a TISZA-kormány első 50 napjára”

Magyar Péter közösségi oldalán értékelte a TISZA-kormány első ötven napját. A miniszterelnök szerint rövid idő alatt több tucat vállalást teljesítettek, miközben az ország irányát európai, korrupcióellenes és intézményi reformokkal kívánják megerősíteni.

Magyar Péter a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott: büszke a TISZA-kormány első 50 napjára, mert szerinte ilyen rövid idő alatt is több fontos vállalást sikerült megvalósítaniuk. A miniszterelnök a gazdasági eredmények között említette a 6000 milliárd forintnyi uniós forrás hazahozataláról szóló megállapodást, az infláció mérséklődését, a forint erősödését, valamint az államadósság finanszírozásának olcsóbbá válását.

A bejegyzés szerint az üzemanyagárak is kedvezőbben alakultak, mint a korábbi védett ár, miközben a kormány elindította a „Tisztítótűz műveletet”, amelyet Magyar Péter a legerősebb korrupcióellenes fellépésként mutatott be. Ennek részeként rövidesen felállhat a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, amelynek célja a jogellenesen megszerzett közvagyon feltárása és visszaszerzése.

A kormányfő kiemelte azt is, hogy elfogadták a miniszterelnöki mandátum nyolc évben történő korlátozását, valamint visszavették a közérdekű alapítványokba kiszervezett állami vagyont. A politikai működés átalakításának részeként csökkentették a képviselők, a miniszterelnök és a miniszterek fizetését, valamint a képviselői költségkeretek mérséklésével legalább 50 milliárd forintos megtakarítással számolnak.

A devizahiteles ügyekre is kitért: közlése szerint leállították a végrehajtásokat és a kilakoltatásokat. A kormány emellett megkezdte a korábbi rendszer átvilágítását, bemutatta a NER luxusberuházásait, megnyitotta a Karmelitát és a luxusminisztériumokat, a miniszterelnöki iroda pedig a Karmelitából egy egyszerű minisztériumi irodába költözött.

A külpolitikai irányváltást Magyar Péter úgy foglalta össze: „visszatértünk Európába”. A kormányfő szerint újraindult a Visegrádi Négyek együttműködése, és eredményt értek el abban is, hogy százezer kárpátaljai magyar visszakapja nyelvhasználati, oktatási, kulturális és politikai jogait. A bejegyzésben hangsúlyos helyet kapott a közmédia átalakítása is. Magyar Péter szerint megteremtették a független és pártatlan közmédia feltételeit, biztosították a gyülekezési jog akadálytalan gyakorlását, valamint betiltották a gyűlöletkeltő politikai hirdetéseket.

A kormányzati szerkezetben is változások történtek: önálló oktatási, egészségügyi, környezetvédelmi és vidékfejlesztési minisztériumokat hoztak létre. Magyar Péter szerint megszűnt a rendeleti kormányzás, Magyarország pedig csatlakozik az Európai Ügyészséghez, miközben teljes jogú tagja marad a Nemzetközi Büntetőbíróságnak.

A miniszterelnök további intézkedésként említette a kegyelmi ügy aktáinak nyilvánosságra hozatalát, a diplomataútlevelek kiadásának felülvizsgálatát, valamint egy több milliárd forintos kórházi klímafejlesztési program elindítását. A következő időszak előkészítés alatt álló lépései között szerepel a vagyonadó, az iskolakezdési támogatás és az ügynökakták nyilvánosságra hozatala is.

Magyar Péter bejegyzése szerint az országban rend, béke és biztonság van, és a magyarok döntő többsége úgy látja, jó irányba haladnak a dolgok.

Forrás: Magyar Péter közösségi oldala

Aktuális

Holnaptól tetőzik a hőség: otthoni munkavégzést rendelnek el a közszférában

Holnaptól, június 29-től tetőzik a hőség, ezért a közszférában...

És még több pizsamás ünneplő dél-afrikai

Ezeken a közösségi oldalakon terjedő felvételeken jól látszik, milyen...

Kanada elhagyta Kanadát, Dél-Afrika pizsamában ünnepelt – így indul a vb kieséses szakasza

A 2026-os világbajnokság kieséses szakasza nem a legnagyobb nevek...

VB 2026 – Egyenes kiesés

VB 2026 egyenes kiesés: teljes kieséses ág, 32 közötti párosítások, magyar idő szerinti kezdések és út a döntőig.

Messi csereként is történelmet írt – hét egymást követő vb-meccsen szerzett gólt

Argentína tartalékos csapattal is 3–1-re verte Jordániát, Lionel Messi pedig csereként beállva szabadrúgásból talált be. Ezzel ő lett az első játékos, aki hét egymást követő világbajnoki mérkőzésen gólt szerzett.

VB 2026 – 17. nap reggel: Messi hetedszer is lecsapott, Kane rekordot döntött, Kongói DK történelmet írt

VB 2026 - 17. nap reggel: Messi csereként is betalált Jordánia ellen, Kane megelőzte Linekert az angol vb-góllistán, Kongói DK pedig történelmi fordítással jutott tovább.

Esti Rikkancs – 2026. június 28. – FRISS HÍREK, NAPI ESEMÉNYEK

Pride után, zászlóvita után, 40 fok előtt: Budapest nem...

Kapcsolódó cikkek

KEDVELT KATEGÓRIÁK